ش, 12/23/1399 - 10:05 سعید چابوک
مسئول بسیج فرهنگیان استان خراسان جنوبی مطرح کرد؛

ارائه خدمات آموزشی به بیش از 4 هزار از دانش‌آموزان محروم از اینترنت و فضای مجازیمسئول بسیج فرهنگیان استان خراسان جنوبی گفت: بیش از 500 نفر از فرهنگیان و دانشجو معلمان در زمینه کمک‌آموزشی و نهضت معلم‌یاری به بیش از 4 هزار نفر از دانش‌آموزان محروم از دسترسی به اینترنت و فضای مجازی استان، خدمات آموزشی ارائه کردند.
علی قاسمی در گفتگو با خبرنگار سازمان بسیج فرهنگیان در ارتباط با موضوع کمک مؤمنانه در استان خراسان جنوبی اظهار کرد: پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری در نیمه شعبان سال گذشته و تأکیدات مجدد ایشان در مراحل بعدی نهضت کمک مؤمنانه در استان شکل گرفت.
وی ادامه داد: از ابتدای سال تحصیلی 1399، 400 عنوان پویش لبخند رضایت در سطح آموزش و پرورش مطرح شد. این پویش با سه هدف حرکت همگانی برای تکریم و تقدیر از معلمان به‌عنوان مدافعان عرصه تعلیم و تربیت در وضعیت کرونا، نهضت معلم‌یاری برای ارتقاء پرورش در دوران کرونا و کمک به دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل یا دانش‌آموزانی که در مناطقی هستند که به فضای مجازی و اینترنت دسترسی به انجام رسید.
مسئول بسیج فرهنگیان استان خراسان جنوبی افزود: علاوه بر این سه هدف جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی دانش‌آموزان، فرهنگیان و دانشجویان انجام می‌دهند.
قاسمی با اشاره به این‌که کمیته استانی پویش لبخند رضایت ذیل ستاد استانی نهضت کمک‌های مؤمنانه به ریاست مدیرکل آموزش و پرورش استان و دبیری سازمان بسیج فرهنگیان شکل گرفت، گفت: تاکنون بیش از 4 میلیارد تومان در قالب بسته‌‌های مختلف غذایی و تحصیلی و مبالغی از کارکنان فرهنگی کسر حقوق شد. همچنین بیش از 500 نفر از فرهنگیان و دانشجو معلمان در زمینه کمک‌آموزشی و نهضت معلم‌یاری به بیش از 4 هزار نفر از دانش‌آموزان خدمات آموزشی ارائه کردند.
وی افزود: بیش از 300 گوشی و تبلت توسط اعضای کمیته استانی لبخند رضایت خرید و در بین دانش‌آموزان نیازمند توزیع شده است. همچنین حدود 5 هزار و 200 تبلت هم و گوشی موبایل هم توسط اداره کل آموزش و پرورش در قالب این نهضت در اختیار دانش‌آموزان قرار گرفته است.
مسئول بسیج فرهنگیان استان خراسان جنوبی با اشاره به این‌که دو جلسه با نماینده ولی فقیه در استان که مسئولیت ستاد کمک‌های مؤمنانه بر عهده دارد برگزار شده، گفت: در این جلسات از رهنمودها استفاده و گزارش عملکردی از فعالیت‌های انجام شده در بحث نهضت کمک‌های مؤمنانه ارائه شد.
قاسمی در ادامه از استفاده از ظرفیت تیم‌های مدرسه در سطح استان نیز گفت: این افراد هم در بحث تکریم و تقدیر از معلمان و نهضت همگانی معلم‌یاری دانش‌آموزان و هم جمع‌آوری کمک‌های نقدی یاری‌رسان ما بودند.
وی در پایان با اشاره به این‌که پویش لبخند رضایت همچنان در سطح استان ادامه دارد، عنوان کرد: با توجه به عضویت اکثریت غریب به اتفاق همکاران فرهنگی در بسیج فرهنگیان و دیگر اقشار بسیجی همچون بسیج محلات و مساجد نیز برنامه‌هایی خودجوش داشتند که در خور تحسین است و اعداد و ارقام اعلام شده آن چیزی است که جمع‌بندی شده است. بسیاری از این کمک‌ها به‌دلیل این‌که خواسته شده نامی از بانی آنها برده نشود هم کمک‌های بسیار خوبی داشته‌اند که نتوانستیم جمع‌بندی و در اعداد و ارقام اعلامی بیاوریم.
انتهای پیام

برچسب
مطالب مرتبط

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.