ش, 03/22/1395 - 09:38 khorasanjonobi…
سردار غیاثی در شورای عالی بسیج فرهنگیان خراسان جنوبی

زمان مناسبی برای تدریس دروس دینی درمدارس و دانشگاه ها وجود ندارد

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی گفت: زمان متناسب با تدریس دروس دینی در آموزش و پرورش و دانشگاه ها مدنظر قرار نمی گیرد وچه خوب است به اقتضای بومی استان 2 واحد درسی تاریخ استان در نظر گرفته شود یا حتی پایان نامه ها با موضوعات بومی محلی باشد.
زمان مناسبی برای تدریس دروس دینی درمدارس و دانشگاه ها وجود ندارد

به گزارش خبرنگار افتخاري بسیج فرهنگيان خراسان جنوبی، سردار سید هاشم غیاثی فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) در جلسه شورای عالی بسیج فرهنگیان استان اظهار داشت: اهمیت تعلیم و تربیت و علم آموزی در دین مبین اسلام سفارش زیادی شده است.

وی عنوان کرد: در قرآن اشاره شده که تعلیم و تربیت ثوابش برابر فضیلت تقواست البته علمی که قرب به خدا دست دهد و علم جهت داری که به رشد تعالی انسان کمک بکند و معتقدیم رشد و تعالی انسانها در جوامع در گرو تعلیم و تربیت است البته تربیت هدفدار، تربیتی است که منجر به انسانهای مجاهد می شود.

فرمانده سپاه استان خاطرنشان کرد: تربیت نیروی مجاهد در همه ابعاد مدنظر است و محیط های فرهنگی می بایست، محیط تربیت نیروی مجاهد در عرصه های مختلف باشد .

وی با بیان اینکه اگر معلمین در دوران دفاع مقدس نبودند ما الان این همه نیروی ایثارگر و مجاهد و رزمنده نداشتیم افزود: شورای عالی بسیج می بایست مواضع منطقی در برابر برخی اتفاقات به جهت کمک در حوزه ی اموزش و پرورش بگیرد.

غیاثی با اشاره به فرمایشات اخیر آقا در دانشگاه امام حسین (ع) که می فرمایند "ما در آینده فتح خرمشهر ها را داریم، فتح خرمشهرها در عرصه علمی ، فرهنگی، هنری و غیره می بایست هوشیار باشیم"، تاکید کرد: الگوی شخصیت های معاصر و زوایای شخصیتی الگو هایی مانند شهید مطهری باید در دستور کار قرار گیرد.

وی با طرح این سوال که آیا زمان متناسب با تدریس دروس دینی در آموزش و پرورش و دانشگاه ها مد نظر قرار می گیرد؟ خطاب به فرهنگیان بسیجی گفت: چه خوب است درآموزش و پرورش یا دانشگاه ها به اقتضای بومی استان 2 واحد درسی تاریخ استان در نظر گرفته شود یا حتی پایان نامه ها با موضوعات بومی محلی باشد.

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) استان خاطرنشان کرد: انتظار از اعضای شورای قشر این است که ریل و بستر به عنوان بسیج فراهم است و به جهت تعامل ترکیبی با سایر اقشار بسیج دستور کار جلسات پیگری و طرح های پیشنهادی در حوزه اقتصاد مقاومتی به مدیر کل و معاونین تخصصی ارائه و خودتان را به عنوان جامعه بسیجی عرضه کنید و هر کمکی نیاز باشد ما حاضریم .

وی خطاب به اعضای شورای قشر بسیج فرهنگیان گفت: تلاش کنید تا خروجی جلساتتان پیشنهادات قابل اجرا در جهت کمک به مدیریت آموزش و پرورش در استان باشد تا اثرات محسوس در روند ارتقاء کار آموزشی در استان داشته باشد.

غیاثی با بیان اینکه حجم کمی فعالیت مشهود است تاکید کرد: در تمرکز بر کیفیت و چند محور قابل دسترس که قابل ارزیابی باشد؛ خودمان را به انجام آن با پرهیز از اقدامات حاشیه ای موظف بدانیم .

وی ادامه داد: نسبت به دسته بندی موضوعات اولویت دار و با اقتضای بومی استان با تقویم زمانبندی مشخص در روند مسیری که آموزش و پرورش دارد طی می کند شاهد اقدامات خوبی باشیم.

گفتنی است، در پایان جلسه از اعضای نمونه شورای قشر بسیج فرهنگیان استان تقدیر شد.

     

     

     

برچسب
مطالب مرتبط

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.