شماره مطلب: 16752
نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی:

بسیج فرهنگی مهم‌ترین مسئله در جامعه امروز است

آیت‌الله سید علیرضا عبادی در دیدار با مسئول سازمان بسیج فرهنگیان استان خراسان جنوبی اظهار داشت: عنوان بسیج در واقع همان حرکت عمومی است که مطرح می‌شود و مبنای اصلی آن همان حرکت برمبنای عقیده دینی و ایمانی است.
نسخه مناسب چاپ

وی افزود: همه می‌دانند که در جامعه باید صنف‌های گوناگون و مسئولیت‌هایی متفاوت وجود داشته باشد که این امر در جای خود امری لازم است اما پیوند اصلی کل جامعه نباید به فراموشی سپرده شود که بسیج مسئولیت‌های عمومی جامعه را بایکدیگر پیوند می‌زند.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: باید برای مبارزه با آفات جامعه حرکت عمومی ایجاد شود تا این آفات از کل جامعه برداشته شود که این امر یک وظیفه دینی است.

عبادی با بیان اینکه بسیج یک حرکت عمومی و لازمه نیاز عمومی است که‌ در جامعه پیش می‌آید تصریح کرد: بسیج در تمام مشکلات جامعه ورود پیدا می‌کند و در این راستا همه باید بسیجی شوند.

وی خاطرنشان کرد: با وجود انواع و اقسام مسائلی که در جامعه پیش می‌آید مهمترین مسئله بسیج فرهنگی است چون فرهنگ هویت جامعه است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی یادآور شد: در این راستا اگر مشکلی در مسائل اقتصادی و دیگر مسائل جامعه به وجود آید می‌توان جبران کرد اما در مسائل فرهنگی به دلیل اینکه فرهنگ هویت جامعه است اگر فرهنگ جامعه از بین برود انسان به دلیل نداشتن هویت قدرت دفاع کردن ندارد.

عبادی با اشاره به اینکه بسیج در همه جا کارساز و لازم است اظهار داشت: بسیج یک وظیفه عمومی شرعی است اما اوجب آن دفاع از فرهنگ است.

وی خطاب به بسیجیان فرهنگی افزود: آنچه مهم و موثر است خودسازی و عمل به فرهنگ خود در مقابل فرهنگ بیگانه است و جامعه‌ای در شکست دادن فرهنگ بیگانه پیروز است که‌ ضمن ارائه طرح‌های خود نیز اسوه فرهنگی باشد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه فرهنگ غنی اسلام چیزهای بسیاری دارد یادآور شد: دشمن که جز مکر، آدم‌کشی و ویرانی شهرها چیزی ندارد بنابراین اگر از این جهت آسیب ببینیم از کم‌کاری خود ما است چون ما غنایی را در فرهنگ، مکتب اهل بیت و سیره رسول خدا و ائمه داریم که‌ در طول تاریخ زبان‌زد است.

عبادی با بیان اینکه دنیای امروز دو جبهه شده است گفت: یک جبهه بی‌قانونی و وحشی‌گری است و جبهه دیگر قطبی است که‌ از زبان انسان‌های آن فریاد امام حسین (ع) و امیرالمومنین (ع) در دنیا طنین‌انداز است.

وی تصریح کرد: با این وجود باز هم جامعه آسیب می‌بیند و این امر به دلیل کم‌کاری ما است چراکه نتوانستیم ارزش‌های مکتب سیاسی و اجتماعی را در مقابل دشمن حفظ کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه حرف تنها کافی نیست بلکه حرف باید طرحی شده و با نقشه باشد تا عمل به آن نتیجه‌بخش باشد، افزود: ما طرحی کارساز و موثر نداریم و فرزندان‌مان تحت تأثیر بیگانگان قرار می‌گیرند چون به درستی آنان را مدیریت نمی‌کنیم.

عبادی خطاب به بسیجیان فرهنگی اظهار داشت: فرصت‌های مغتنمی پیش روی شماست آنها را از دست ندهید و در هر جایی شرایطی با طرح، مطالعه و کارشناسی ورود پیدا کنید.

مقالات

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.