شماره مطلب: 16090
رئیس شورای عالی بسیج فرهنگیان خراسان جنوبی:

بسیج فرهنگیان برای تربیت نسلی آگاه و اخلاق‌گرا تلاش کند

رئیس شورای عالی بسیج فرهنگیان خراسان جنوبی گفت: امروز رسالت ما در آموزش و پرورش و بسیج فرهنگیان تربیت نسلی آگاه، علمی، فناور، اخلاق‌گرا و نوگرا است که باید در این راستا بیشتر از قبل تلاش شود.
نسخه مناسب چاپ

محمد زمانی صبح امروز در مراسم تکریم و معارفه مسئول سازمان بسیج فرهنگیان خراسان جنوبی با بیان اینکه تقدم تزکیه و تربیت بر تعلیم است بیان کرد: در بحث آموزشی نیز تعلیم مقدم بر تربیت است.

رئیس شورای عالی بسیج فرهنگیان خراسان جنوبی با بیان اینکه در اهداف پرورش انسان‌ها به اهداف فرهنگی و سیاسی کمتر توجه شده است تصریح کرد: انسان‌های تک بعدی بیشتر دچار مشکل می‌شوند بنابراین نباید حرمت انسان‌ها به راحتی زیر سؤال برود.

زمانی خاطرنشان کرد: با اوضاع و خطراتی که در بین راه نوجوانان و جوانان است باید جوانان را به سمت مطلوبی سوق دهیم زیرا بعد از خانواده معلم می‌تواند فرزندان را هدایت کند.

رئیس شورای عالی بسیج فرهنگیان خراسان جنوبی با اشاره به اینکه امروزه حرفه معلمی سخت‌تر از گذشته است یادآور شد: تعلیم و تربیت جوانان و نوجوانان بعد از خانواده در دست معلم است.

زمانی اظهار داشت: اگر خواستار نسل رشید و بالنده هستیم باید به مسئولیت‌های خود به خوبی عمل کنیم همچنین باید برای برخی مسائل مهم به صورت علمی و پژوهشی وقت بیشتری گذاشته شود.

وی با تأکید براینکه باید به نوعی در جهت هم‌افزایی مشکلات آموزش و پرورش گام‌هایی برداشته شود افزود: امروز متغیرهای مداخله‌ای نسبت به سال گذشته متفاوت است و همچنین بسیج خلاق و نوگرا است.

رئیس شورای عالی بسیج فرهنگیان خراسان جنوبی با بیان اینکه رسالت آموزش و پرورش توسعه انسان‌ها در ابعاد مختلف است گفت: معلم‌ها می‌توانند بسیار تأثیرگذار باشند بنابراین باید برای پروراندن نسلی بالنده و رشید به وظایف خود به خوبی جامه عمل بپوشانیم.

مقالات

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.