شماره مطلب: 16088
معاون آموزش و پرورش استان خراسان جنوبی:

نگاه بسیج به آموزش و پرورش باید نگاه توسعه‌ای باشد

معاون پژوهشی، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان جنوبی گفت: نگاه بسیج به آموزش و پرورش باید نگاه توسعه‌ای باشد تا بتوانند یک هم‌افزایی خوبی را با یکدیگر داشته باشند.
نسخه مناسب چاپ

علی‌اصغر موسوی‌کیا صبح امروز در مراسم تکریم و معارفه مسئول سازمان بسیج فرهنگیان خراسان جنوبی اظهار داشت: بسیج یک نهاد صرفأ نظامی نیست گر چه در صحنه نظامی بیشتر درخشیده است و در صحنه دفاع مقدس اسلامی در چالش‌ها و سختی‌های این دوران دل به دریا زد.

وی افزود: وظیفه معلم ساختن  و تربیت انسان است که این امر بالاترین عبادت است و همچنین از دیدگاه آموزه‌های دینی بالاترین نقطه تعلیم و تزکیه است.

معاون پژوهشی، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی تصریح کرد: نگاه به بسیج نگاهی برای حفظ و حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی است و ما  بسیج را رغیب نمی‌دانیم بلکه رفیق است و با یکدیگر بحث مشترک فرهنگی داریم.

وی خاطرنشان کرد: تربیت نسل آگاه، خلاق و مبتکر مدنظر ما است و باید نسبت به جامعه خود مسئول باشیم همچنین باید انسان‌هایی باشند که افراد دیگری را به سمت خیر هدایت کنند که این انسان‌ها در بین آموزش و پرورش است.

معاون پژوهشی، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی یادآور شد: آسیب‌های اجتماعی در کشور وجود دارد که در این راستا باید نهاد آموزش و پرورش که فعل مشترک مردم و حاکمیت هستند برای از بین بردن این آسیب‌ها تلاش کنند.

موسوی‌کیا اظهار داشت :آموزش و پرورش با قشر عظیمی از دانش‌آموزان سرو کار دارد بنابراین باید جلوگیری از این آسیب‌ها از سمت آموزش و پرورش نهادینه شود.

وی با بیان اینکه در جنگ نرم برای آسیب شناسی اقداماتی در حوزه‌های مختلف برای آگاه‌سازی انجام شده است افزود: انسان باید واقع‌گرا باشد و دربین حفظ آرامش خود برای حفظ جامعه نیز تلاش کنند.

معاون پژوهشی، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه این مسئولیت‌ها امانت است که باید نگهبان آن باشیم گفت: ساختن انسان‌های مخلص از اهداف سازمان بسیج فرهنگیان و آموزش و پرورش است.

موسوی‌کیا از وجود 15 هزار فرهنگی در استان خبر داد و بیان کرد: از این تعداد 7 هزار نفر عضو کانون‌های فرهنگی هستند.

وی یادآور شد: نگاه بسیج به آموزش و پرورش باید نگاه توسعه‌ای باشد تا بتوانند یک هم‌افزایی خوبی را با یکدیگر داشته باشند.

مقالات

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.