شماره مطلب: 12868
فرمانده نیروی دریایی ارتش مطرح کرد

رونمایی از شناورهای سطحی و زیرسطحی پیشرفته /ساخت انواع ناوهای موشک‌انداز و ناوشکن‌/آماده مقابله با هر‌گونه تهدیدی هستیم

فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل از شناورهای سطحی و زیرسطحی پیشرفته که در نیروی دریایی ارتش ساخته شده رونمایی می‌شود.

ه گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، امیردریادار حبیب‌الله سیاری عصر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با تبریک ماه مبارک رمضان از برپایی محفل انسی با قرآن در پایگاه دریایی بوشهر خبرداد و اظهار داشت: همزمان با ماه مبارک رمضان محفل انسی با قرآن کریم در مسجدالنبی پایگاه دریایی بوشهر با حضور باشکوه دریادلان نیروی دریایی و خانواده‌های آنان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه پایگاه دریایی بوشهر از ظرفیت بالایی برخوردار است تصریح کرد: پایگاه دریایی بوشهر در ابعاد آموزشی، علمی، فنی و نیروی انسانی در وضعیت مناسبی است.

فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه در پایگاه دریایی بوشهر انواع تجهیزات نظامی پیشرفته نظامی مستقر است افزود: انواع شناورهای سطحی، زیرسطحی و پروازی در پایگاه دریایی بوشهر مستقر است و از طریق این پایگاه دریایی، شناورهای نیروی دریایی به آبراه‌های آزاد و بین‌المللی اعزام می‌شوند.

سیاری با اشاره به آموزش افسران در رده‌های مختلف در پایگاه دریایی بوشهر افزود: علاوه بر دوره‌های مختلف افسری و عالی دوره‌های تخصصی چتربازی و غواصی در پایگاه دریایی بوشهر انجام می‌شود که نشان از ظرفیت بالای این پایگاه در ابعاد نظامی و آموزشی است.

وی با اشاره به اینکه پایگاه دریایی بوشهر از پایگاه بسیج توانمندی برخوردار است گفت: در بسیج پایگاه دریایی بوشهر جوانان و نوجوانان در برنامه‌های مختلف آن شرکت و ماموریت‌های مختلف را انجام می‌دهند.

فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به آمادگی کارکنان پایگاه دریایی بوشهر برای اجرای ماموریت‌های مختلف بیان کرد: کارکنان پایگاه دریایی بوشهر با توانمندی بالا و تجهیزات مدرن و پیشرفته آماده مقابله با هر‌گونه تهدید در عرصه‌های مختلف هستند.

سیاری با اشاره به اینکه پایگاه دریایی بوشهر در 8 سال دفاع مقدس نقش مهم و تاثیر گذاری در شکست دشمن داشت افزود: عملیات مروارید که در شصت‌وهفتمین روز از جنگ توسط دریادلان پایگاه دریایی بوشهر انجام شد که در این عملیات ضربات مهلکی به دشمن بعثی عراق وارد شد.

وی با اشاره به اینکه از محل پایگاه دریایی بوشهر چند پایگاه در نقاط مختلف کشور شکل گرفته است خاطر نشان کرد: منطقه دوم نیروی دریایی ولایت جاسک، مکران و دیگر مناطق دریایی ارتش در جنوب به سبب اهمیت و جایگاه پایگاه دریایی بوشهر ایجاد شده و پایگاه دریایی بوشهر به عنوان پایگاه دریایی مادر شناخته می‌شود.

فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه این نیروی در سال اقتصادی مقاومتی طرح‌ها  و برنامه‌های مهمی در حال اجرا دارد افزود: نیروی دریایی برای تامین تجهیزات مورد نیاز از توان جوانان دانشمند بهره برده و اکنون در نگهداری، ساخت و تعمیرات تجهیزات و نوسازی انواع ناوهای موشک‌انداز و ناوشکن‌ اقدامات مهمی انجام داده است.

سیاری با اشاره به اینکه شعار حضرت امام راحل در نیروی دریایی ارتش محقق شده گفت: نیروی دریایی ارتش روی پای خود با استفاده از توان داخلی ایستاده  که درس امام راحل که خودباوری است محقق شده و این مهم بزرگترین حرکت در مسیر اجرای اقتصادی مقاومتی، اقدام و عمل است.

وی از اعزام چهل‌ و یکمین ناوگروه نیروی دریایی ارتش به خلیج عدن خبرداد و گفت: برای مقابله با دزدان دریایی و ایجاد امنیت چهل‌ و یکمین ناوگروه نیروی دریایی ارتش شامل ناو پشتیبانی لاوان و ناوشکن شهید دریابان نقدی برای انجام ماموریت از منطقه یکم امامت نیروی دریایی ارتش به آب‌های آزاد اعزام شد.

فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: از زمان اعزام ناوگروه‌های نیروی دریایی ارتش به خلیج عدن برای تامین امنیت شناورهای مختلف تاکنون 2500 شناور اسکورت شده است.

سیاری از رونمایی چند شناور در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل خبرداد و گفت: امسال از شناورهای سطحی و زیرسطحی پیشرفته که در نیروی دریایی ارتش ساخته شده رونمایی می‌شود.

مقالات

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.