شنبه, 03/22/1395 - 09:38 khorasanjonobi…
سردار غیاثی در شورای عالی بسیج فرهنگیان خراسان جنوبی

زمان مناسبی برای تدریس دروس دینی درمدارس و دانشگاه ها وجود ندارد

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی گفت: زمان متناسب با تدریس دروس دینی در آموزش و پرورش و دانشگاه ها مدنظر قرار نمی گیرد وچه خوب است به اقتضای بومی استان 2 واحد درسی تاریخ استان در نظر گرفته شود یا حتی پایان نامه ها با موضوعات بومی محلی باشد.
زمان مناسبی برای تدریس دروس دینی درمدارس و دانشگاه ها وجود ندارد

به گزارش خبرنگار افتخاري بسیج فرهنگيان خراسان جنوبی، سردار سید هاشم غیاثی فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) در جلسه شورای عالی بسیج فرهنگیان استان اظهار داشت: اهمیت تعلیم و تربیت و علم آموزی در دین مبین اسلام سفارش زیادی شده است.

وی عنوان کرد: در قرآن اشاره شده که تعلیم و تربیت ثوابش برابر فضیلت تقواست البته علمی که قرب به خدا دست دهد و علم جهت داری که به رشد تعالی انسان کمک بکند و معتقدیم رشد و تعالی انسانها در جوامع در گرو تعلیم و تربیت است البته تربیت هدفدار، تربیتی است که منجر به انسانهای مجاهد می شود.

فرمانده سپاه استان خاطرنشان کرد: تربیت نیروی مجاهد در همه ابعاد مدنظر است و محیط های فرهنگی می بایست، محیط تربیت نیروی مجاهد در عرصه های مختلف باشد .

وی با بیان اینکه اگر معلمین در دوران دفاع مقدس نبودند ما الان این همه نیروی ایثارگر و مجاهد و رزمنده نداشتیم افزود: شورای عالی بسیج می بایست مواضع منطقی در برابر برخی اتفاقات به جهت کمک در حوزه ی اموزش و پرورش بگیرد.

غیاثی با اشاره به فرمایشات اخیر آقا در دانشگاه امام حسین (ع) که می فرمایند "ما در آینده فتح خرمشهر ها را داریم، فتح خرمشهرها در عرصه علمی ، فرهنگی، هنری و غیره می بایست هوشیار باشیم"، تاکید کرد: الگوی شخصیت های معاصر و زوایای شخصیتی الگو هایی مانند شهید مطهری باید در دستور کار قرار گیرد.

وی با طرح این سوال که آیا زمان متناسب با تدریس دروس دینی در آموزش و پرورش و دانشگاه ها مد نظر قرار می گیرد؟ خطاب به فرهنگیان بسیجی گفت: چه خوب است درآموزش و پرورش یا دانشگاه ها به اقتضای بومی استان 2 واحد درسی تاریخ استان در نظر گرفته شود یا حتی پایان نامه ها با موضوعات بومی محلی باشد.

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) استان خاطرنشان کرد: انتظار از اعضای شورای قشر این است که ریل و بستر به عنوان بسیج فراهم است و به جهت تعامل ترکیبی با سایر اقشار بسیج دستور کار جلسات پیگری و طرح های پیشنهادی در حوزه اقتصاد مقاومتی به مدیر کل و معاونین تخصصی ارائه و خودتان را به عنوان جامعه بسیجی عرضه کنید و هر کمکی نیاز باشد ما حاضریم .

وی خطاب به اعضای شورای قشر بسیج فرهنگیان گفت: تلاش کنید تا خروجی جلساتتان پیشنهادات قابل اجرا در جهت کمک به مدیریت آموزش و پرورش در استان باشد تا اثرات محسوس در روند ارتقاء کار آموزشی در استان داشته باشد.

غیاثی با بیان اینکه حجم کمی فعالیت مشهود است تاکید کرد: در تمرکز بر کیفیت و چند محور قابل دسترس که قابل ارزیابی باشد؛ خودمان را به انجام آن با پرهیز از اقدامات حاشیه ای موظف بدانیم .

وی ادامه داد: نسبت به دسته بندی موضوعات اولویت دار و با اقتضای بومی استان با تقویم زمانبندی مشخص در روند مسیری که آموزش و پرورش دارد طی می کند شاهد اقدامات خوبی باشیم.

گفتنی است، در پایان جلسه از اعضای نمونه شورای قشر بسیج فرهنگیان استان تقدیر شد.

     

     

     

برچسب
مطالب مرتبط